maj 14 2012

Jake i Piraci z Nibylandii

Autor: o godz. 21:46 kategoria: Bajki dla dzieci

Jake i Piraci z Nibylandii (ang. Jake and the Never Land Pirates) to animowany serial produkcji amerykańskiej emitowany od 2011 roku na kanałach Disney Junior i Disney Channel. Serial Jake i Piraci z Nibylandii stworzony na podstawie innej bajki, bajki pt.  Piotruś Pan (ang. Peter Pan).

Dlatego zbieżność nazw i imion z bajek Jake i Piraci z Nibylandii i Piotruś Pan nie jest przypadkowa. Sama nazwa Nibylandia (ang. Never Land) występuję zarówno w Jake i Piraci z Nibylandii jak i Piotrusiu Pan. Nazwy postaci równeiż się dublują i dotyczy to postaci: Kapitan Hak (ang.Captain Hook), Pan Swądek (ang. Mr. Smee) i Fajtek (ang. Cubby).

Iza (ang. Izzy), Fajtek (ang. Cubby), papuga Czachuś (ang. Skully) i dowodzący załogą młodych piratów piratów Jake opuszczają kryjówkę na Wyspie Piratów i wyruszają statkiem na poszukiwanie skarbów. Konkurencyjna załoga starszych piratów pod wodzą Kapitana Haka stara się zdobyć skarby jako pierwsza. Kapitan Hak jest gotów jest zrobić wszystko aby wyprzedzić załogę Jake’a. W bajce wartość wartość skarbu o jaki współzawodniczą dwie załogi ma drugorzędne znaczenie. Dla Kapitana Haka liczy się to aby przechytrzyć młodych piratów i osiągnąć swój cel.

Kapitan Hak panicznie boi się krokodyla przed którym zawsze salwuje się ucieczką. Jednak uwięziony na palmie wraz z Swądkiem pod którą czatuje na nich krokodyl odmawia skorzystania z propozycji pomocy załogi Jake’a i decyduje się na pozostanie na palmie. Jest to przykład na to jak dumny jest Kapitan Hak.

Elementem kluczowym serialu Jake i Piraci z Nibylandii jest praca zespołowa. Jake i załoga wspierają się wzajemnie, dając młodym telewidzom wzór do naśladowania.

 

 

 

Na razie brak odpowiedzi

Adres Trackback | RSS komentarzy

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.