gru 24 2012

Rycerz Mike – zamek Glendragon – figurki

Autor: o godz. 23:48 kategoria: Zabawki

Dziś czas na zabawki z serialu dla dzieci pt. Rycerz Mike (ang. Mike the Knight). Jedną z prezentów jakie kupiłem córce pod choinkę były dwa zestawy zabawek z serialu Rycerz Mike. Jednym z zestawów była arena Glendragona którą w najbliższym czasie opiszę, a drugim zamek Glendragona któremu poświęcam ten artykuł.

 

Niestety jak to w Polsce bywa bardziej opłacało się sprowadzić zabawkę z Wielkiej Brytanii niż zakupić ją w Polsce. W skład tego zestawu wchodzi zamek Glendragon, koń Mike’a Galahad, Rycerz Mike oraz kilka innych elementów takich jak skrzynia ze skarbami czy słoma dla konia.

 

Zestaw jest dobrze zapakowany i chwilę trwa jego rozpakowanie. Jakość nie pozostawia wiele do życzenia, wiec nie można mieć do niej żadnych zastrzeżeń.

 

Sam Rycerz Mike nie jest „uzbrojony”. Jego ręce można podnosić i opuszczać w pionie. Rycerz Mike stoi na podstawce w której są dwa otwory. Otwory te służą do zamocowania Rycerza Mike’a na koniu Galahadzie, w którym z koilei są dwa bolce, w które wchodzi podstawka Rycerza Mike’a.

 

Tylne nogi konia Galahada są w przeciwieństwie do przednich nóg na stałe przymocowane do podstawki. Dzięki ruchomym stawom tylnych nóg Rycerz Mike może więc poderwać swojego Galahada tak aby koń stał tylko na tylnych nogach.

Sam zamek Glendragon ma około 24,5cm wysokości. Na parterze jest schowek na skarby w podłodze, miejsce dla Galahada, lustro oraz siano dla konia Rycerza Mike’a. Jest tu także miejsce na stojak ze słomą dla Galahada. Obok niego jest obrotowe okno.

 

Na piętrze znajduje się łóżko na którym Rycerz Mike wypoczywa, a które po podniesieniu odkrywa otwór przez który Rycerz Mike może zjechać zjeżdżalnią na parter wprost na swego rumaka. Po prawej znajdują się otwierane drzwi do których prowadzą schody. Rycerz Mike nad swoim łóżkiem ma baldachim.

 

 

 

Odpowiedzi: 2

Odpowiedzi: 2 do wpisu “Rycerz Mike – zamek Glendragon – figurki”

  1. Robertdnia 10 sty 2013 o godz. 21:54

    Rycerz Mike to ulubiona bajka mojego 3 letniego synka. Pod choinkę dostał właśnie taki zestaw z koniem Galahadem i Rycerzem Mike. Dobra jakość zabawki.

  2. Patrycjadnia 30 wrz 2013 o godz. 20:08

    Dziękuje za wpis :) pomógł podjąć mi decyzję :) a bije się z myślą o zakupie zamku dla mojego synka już dobry miesiąc.
    Pozdrawiam!

Adres Trackback | RSS komentarzy

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.